Prečo mačiatko s PP?

a

Pretože práve PP (preukaz pôvodu) je zárukou zdravia mačiatka a vylúčenia vrodených vád. Teda ak chcete konkrétne plemeno zárukou je práve preukaz pôvodu. Bez PP znamená, že rodičia sú bez genetického testu a v takomto prípade môžete len ťažko predpokladať, čo skutočne vyrastie z Vášho mačiatka. Chovateľ mačiatok s PP musí dodržiavať chovateľský poriadok a etiketu. Základom predaja mačiatka s PP je kúpno-predajná zmluva, ktorá upresňuje podmienky predaja a následne aj povinnosti predávajúceho a kupujúceho. Slušný chovateľ poskytuje s predajom mačiatka doživotný chovateľský servis a spolu s mačiatkom Vám poskytne aj nejakú tu základnú výbavičku pre začiatok.

Niečo málo o bengálskych mačičkách…

a

Bengálska mačka by mala čo najviac pripomínať svojho predka, divokú mačku bengálsku. Uprednostňujeme malé guľaté uši, širokú bradu, rovný profil. Cieľom je odchov mačky stredného vzrastu s atletickou stavbou tela. Dospelý samec váži priemerne 4 až 8 kg, samica 3 až 6 kg. Povahu bengálskych mačiek je ťažké jednotne popísať. Niektoré povahové rysy sú u týchto mačiek zhodné, iné sú ovplyvnené povahou rodičov, výchovou a socializáciou. Bengálka je aktívna, spoločenská, hravá a zvedavá mačička a veľmi inteligentná. Bengálky majú radi vodu, milujú vodu tečúcu, preto je pre nich vodná fontánka, či vodovodný kohútik priam neodolateľný.

 

Bengálka môže trvalo žiť v byte, potrebnou súčasťou vybavenia je mačací strom, resp. šplhadlo a zadováženie hračiek. Dôležité je sa presvedčiť o ich bezpečnosti. Základnú výbavu ďalej tvorí mačacia toaleta, miska vždy s čerstvou vodou a miska s kvalitnými granulami. Základným piliérom stravy je mäso, občas aj nejaká tá konzerva na spestrenie.

 

Starostlivosť o vonkajší vzhľad bengálky nie je náročná, vďaka jej krátkej srsti si nevyžaduje vyčesávanie ani kúpanie. O to dôležitejšia je starostlivosť o jej zdravie. Je potrebné zabezpečiť kvalitnú veterinárnu starostlivosť, výber správneho veterinára. Pravidelné očkovanie, odčervenie a kontrola zdravotného stavu (fyzického aj psychického) sú základom zdravého, dlhého, spokojného a plnohodnotného života mačičky.