Kto sme

a

Sme malá rodinná chovateľská stanica, ktorá je registrovaná pod TICA- The International Cat Association- Medzinárodná organizácia chovateľov mačiek. Naše chovné mačičky, ako aj odchované mačiatka sú registrované v TICA. TICA nám vydáva potrebné certifikáty o registrácii našich vrhov, rodné listy mačiatok, ako aj PP (papiere pôvodu), resp. rodokmeň.

 

V našej chovateľskej stanici žijú mačičky s nami v byte, vychovávame mačiatka s láskou a venujeme im potrebnú a nepretržitú starostlivosť. Sú zvyknuté na bežný chod domácnosti a podieľajú sa na všetkých dôležitých udalostiach v našej domácnosti. Naša chovná mačička a kocúrik, ako aj všetky mačiatka majú dostatok voľnosti, majú prístup všade, sme v kontakte 24 hodín denne a teda nezatvárame pred nimi dvere.

 

Hoci sa chovom zaoberáme len krátko, mačičky nás sprevádzali celým životom. Sú to naši rovnocenný partneri a stále sa máme čo učiť. Našou prioritou je v prvom rade odchov zdravých mačiatok a novým majiteľom odovzdať nového člena rodiny, malé vymaznané chlpaté zlatíčko. Avšak môže sa stať, že počas života Vášho nového člena rodiny nastane problém a Vy budete potrebovať nejakú tu radu, či pomoc. V takomto prípade sme Vám samozrejme k dispozícii, budeme sa snažiť v každom prípade pomôcť, ako to len bude v našich silách. V druhom rade o nič menej nie je pre nás dôležitý aj správny výber nového majiteľa, novej milujúcej rodiny pre naše mačiatka. Preto je našou podmienkou stály kontakt s novou rodinou našich odchovancov, zaujímame sa o ich nový život, ako sa im darí. Vždy nás poteší každá jedna dobrá správa, fotka, či nejaké to krátke video šantenia, či maznania sa.

 

Náš chovateľský začiatok siaha do roku 2015 zadovážením prvej bengálskej mačičky GABI QUARTERWORLD. Avšak ako začiatočníci sme sa popálili. Gabika bola úžasná slečna, ktorá však nebola správne vedená a vychovávaná prvým majiteľom. To bohužiaľ viedlo k zhoršeniu zdravotného stavu, čo bolo spôsobené stresom, ktorý prežila pri transporte ku nám domov. Nebola zvyknutá na kontakt s ľuďmi a Gabi tento boj aj napriek všetkej našej snahe prehrala. Naša krásna princezná odišla za dúhový most a navždy nechala poznačené naše srdcia. Slzy smútku časom prestali tiecť po našej tvári a začali sme hľadať nového člena našej rodiny. A našli sme…veľké ďakujem patrí úžasnej chovateľke a „maminke“ nášho chovného páru, Hane Paulovej z CHS Sharon’s dream. Ďakujeme za naše zlatíčka, naše klbká šťastia, obrovskú motiváciu, pomoc a podporu. Nesmierne si to vážime a sme vďační za možnosť spoznať úžasného človeka a priateľa. Od Haničky sme si priniesli domov chovného kocúrika HoneyBear SharonsDream a chovnú mačičku Pussy SharonsDream. A tu sa začína náš príbeh zrodu chovateľskej stanice HONEYBEARNPUSSY.